Ad-blocker gedetecteerd: Onze website wordt mogelijk gemaakt door online advertenties aan onze bezoekers te tonen. Schakel uw ad-blocker uit om onze website te blijven gebruiken.
Ben in het bezit van een Alpine navigatie systeen de NVE-N077PS deze zit gemonteerd in mijn Camper. om dat de camper niet dagelijks wordt gebruikt gaat tijdens de "stalling" spanning er af. dus ook na het nav. syteem.
Wat wil nu het geval: sinds kort geeft de Alpine {als de spanning weer op de camper komt} een melding van stop de orgin. disc in de lader? goed ik haal de disc er uit en er weer in maar zonder resultaat? maar soms wil het wel lukken.
Heeft iemand een idee waar dit aan kan liggen en wat ik er aan moet doen?
Het is goed dat je noemt dat deze in een camper gemonteerd zit.
In z'n algemeenheid is het zo dat bij het langere tijd ongebruikt zijn, en dan speciaal gedurende de wintermaanden, zich een zekere hoeveelheid condens kan vormen op de diverse delen van de CDrom-unit. Normaliter verdwijnt het ook weer snel als de unit wat warmer wordt. Je zult begrijpen dat de minste of geringste hoeveelheid condens op het minuscule lensje van de laser een behoorlijk effect kan hebben.
Laat de unit langere tijd aanstaan (daar is deze namelijk op ontworpen!) en het vocht verdwijnt.
Wat ook niet echt helpt, zijn atmosfeertjes waarin wordt gerookt of gekookt. Ondanks afzuigkappen ed is de lucht over het algemeen bezwangerd van vetdeeltjes en teer. Deze slaan ook neer op de interne delen van apparatuur en zorgen er daar voor dat een lensje bijv vies wordt en dat condens tientallen malen makkelijker wordt gevormd.
Je kunt eventueel het bovendeksel verwijderen en na het uitnemen van laserunit het lensje even reinigen met isosprpylalcohol of met een wattenstaafje vochtig gemaakt met een nat brillendoekje.
Vragen & antwoorden mbt navigatie svp via het forum, niet per Privé-Bericht of E-Mail-- Mededeling: Gerritje is op 23-03-2012 te Oosterhout overleden --
Gerritje,
Bedankt voor de snelle reactie: het is inderdaad zo dat na enige tijd de Alpine begint te werken (dus het zal wel condens zijn). Ik hou het daarop (klasse).
afred.
Mocht het je storen, dan zou ik zeker adviseren om de unit gewoon op de permanente 12 volt aangesloten te laten.
Zolang er geen spanning op de geschakelde 12 volt staat trekt de unit slechts een minimale hoeveelheid stroom, echter voldoende om condens tegen te gaan en hij kan zo vele maanden unattended blijven. Voor je eigen geruststelling zou je zelfs even de stroomafname kunnen meten. Het voordeel is bovendien dat de positie en de data van de satellieten behouden blijven en zelfs geupdate worden.
Vragen & antwoorden mbt navigatie svp via het forum, niet per Privé-Bericht of E-Mail-- Mededeling: Gerritje is op 23-03-2012 te Oosterhout overleden --
Ik bezit een motorhome met navigatie ALPINE NVE-N099P
Blijkbaar is er thans geen recente dvd meer te verkrijgen bij Alpine, mijn huidige dateert van 2010
Bestaat de mogelijkheid om een recente dvd te installeren van een ander merk ?
Of is een andere...
Ik bezit een motorhome met navigatie ALPINE NVE-N099P
Blijkbaar is er thans geen recente dvd meer te verkrijgen bij Alpine, mijn huidige dateert van 2010
Bestaat de mogelijkheid om een recente dvd te installeren van een ander merk ?
Of is een andere...
Hallo alle
Ik heb een saab 9-5 3.3 T uit 2002 en wil de radio vervangen door een alpine D106R met nav M300P en telefoon 400 BT
Kan iemand mij hier bij helpen ?
wil hem zelf inbouwen maar weet niet of het wel kan
Groet Piet
mijn rns510 geeft alleen de 50 en 80 wegen de maximale snelheid aan.
Op snelwegen doet ie dat niet. Iemand enig idee waar dit aan kan liggen?
Ik heb HW versie: H61 en SW versie: 3970.